Gdzie zlecić renowację fotografii?

Opublikowane przez CRF_@ w dniu

W dzisiejszych czasach zdjęcie można zrobić nawet telefonem. To sprawia, że dowolne zdjęcie można wykonać w każdym momencie. Prawdopodobnie każdy z nas „pstryka” ich mnóstwo i ma ich w pamięci  telefonu czy innych nośnikach tysiące. To całkowite przeciwieństwo czasów, w których nie każdy mógł mieć aparat fotograficzny a fotografa zamawiało się tylko z okazji znaczących wydarzeń i robiono jedną lub kilka fotografii w roku.  Dlatego w rodzinnych albumach prawdopodobnie nie brakuje starych, zniszczonych czy wyblakłych fotografii. Często tylko w jednej jedynej bezcennej kopii. Tutaj z pomocą przychodzi  Cyfrowa Renowacja Fotografii. Jest to zabieg, dzięki któremu można zrekonstruować stare zdjęcia, a później wykonać ich kilka kopii.
Gdzie i jak zlecić renowację zasobów z rodzinnego albumu? Na czym polega zabieg rekonstrukcji fotografii?

Renowacja i rekonstrukcja zdjęć – gdzie ją zlecić?

Stare, zwykle bardzo cenne zdjęcia, często poplamione czy uszkodzone można odnowić. Taką możliwość daje dziś nowoczesna cyfrowa technologia. Aby efekt był zadowalający, taką prace warto powierzyć specjaliście. Nie wszystkie zakłady fotograficzne mają w swojej ofercie renowację fotografii. Dlaczego? Odnawianie zdjęć wymaga zarówno dostępu do odpowiedniego sprzętu, jak i doświadczenia.
Gdzie zlecić renowację starych fotografii z rodzinnego albumu? Ponieważ dzisiaj można wiele ofert znaleźć w Internecie – poczytać opinie a także przejrzeć portfolio, które każdy profesjonalny retuszer na pewno prezentuje na swojej stronie internetowej.
Najlepiej, najbezpieczniej i najszybciej zlecić to zadanie profesjonaliście, który posiada duże doświadczenie czego najlepszym przykładem jest współpraca między innymi z Polskim Radiem, Fundacją Kawalerów Maltańskich, Muzeum Etnograficznym czy regionalnym Oddziałem IPN. Jest to Cyfrowa Renowacja Fotografii. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.cyfrowarenowacjafotografii.pl

Na czym polega renowacja fotografii?

Współczesna renowację zdjęć wykonuje przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego oraz programu do obróbki grafiki a przede wszystkim umiejętności i doświadczenia grafika. Po odpowiednim zeskanowaniu fotografii możliwe jest przystąpienie do cyfrowej renowacji fotografii. Polega ona na uzupełnianiu ubytków, pęknięć, przebarwień na cyfrowej kopii zdjęcia. pobierając odpowiedni próbki z oryginalnych fotografii z miejsc nie uszkodzonych. Szczegóły jak realizowane jest zlecenie można przeczytać tutaj. Po zakończeniu renowacji na zdjęciu wyrównam poziomy, poprawię kontrast i nasycenie. Jeśli to możliwe zdjęcie wyostrzę i tak przygotowaną fotografia wyślę do Ciebie elektronicznie w formie pliku graficznego.

Ile kosztuje naprawa zdjęć?

Ze względu na różnorodność uszkodzeń fotografii, każde zdjęcie oceniam indywidualnie.
Koszt renowacji zależy od jej stanu i czasu jaki muszę poświęcić, aby całkowicie naprawić uszkodzone zdjęcie do takiego stanu jakby była zrobiona wczoraj.
Na stronie cyfrowarenowacjafotografii.pl wycena zawsze jest darmowa i nie zobowiązuje do skorzystanie właśnie z usług Cyfrowej Renowacji Fotografii.